Detay için tıklayınız >>>
 

 

ISI PAYACI
ISI SAYACI
SU SAYACI
ISI AYARLI
RADYATÖR VANALARI

Isı Payaçları apartmanlar, siteler, lojmanlar gibi merkezi olarak ısıtılan toplu konutlarda radyatörler üzerine monte edilerek, belirlenen bir zaman dilimi içinde, içinde bulunduğu kapalı mekândaki ısının toplam miktarını tespit etmeye yarayan elektronik aygıtlardır.

Isı Payaçlarının kullanımı ısınma giderlerinin kullanıcılara daha adil bir şekilde paylaştırılmasını sağladığı gibi büyük miktarda enerji tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunmaktadır. Bu nedenle bizler, sizlerin Isı giderleri paylaşımınızı yeni nesil pay ölçerler veya yeni adıyla yeni nesil PAYAÇLAR ile daha adil, daha hızlı, daha doğru, daha konforlu, daha ekonomik gerçekleştiriyoruz. Kısacası SAYAÇ saymaktan, PAYAÇ paylaştırmaktan gelmektedir, son zamanlarda bu isim daha sevilerek, daha sık kullanılmaya başlanmıştır.

Isı Sayaçları veya Kalorimetreler genel olarak 3 parçadan oluşur. Manyetik sahadan etkilenmeyen bir sıcak su sayacı, PT500 sıcaklık Sensorları, LCD hesaplama ünitesi. Kalorimetre, harici ve dâhili (kompakt sayaçlarda gövde üzerindedir) sıcaklık Sensorları ile gidiş sıcaklığını ve dönüş sıcaklığını ölçerek arasındaki farkı hesaplar.

Ayrıca debimetre ile tesisattan geçen su miktarını da ölçerek, ölçülen bu değerler ile tüketilen enerjiyi (KW) cinsinden hesaplayarak gösterir. Isı sayaçları, ısı giderinin tüketim değerlerine göre paylaştırılmasını sağlar. Kalorifer tesisatının “tek kolonlu” prensibe göre yapıldığı, merkezi sistem ısıtmalarda kullanılır. Genel olarak, istenen yöne doğru çevrilebilen ve gövdeden ayrı bir yere monte edilebilen hesaplama ünitesi mevcuttur. Dikey veya yatay montaj imkânı verebilmelidir.

Su tüketimini ölçmek için tasarlanmış kompakt, mekanik, elektro-mekanik, ultrasonik, çeşitli hassasiyette ölçüm yapabilen cihazlardır. Su sayaçları belli bir zaman dilimi içinde, içinden geçen suyun toplam hacmini ölçerek, metreküp gibi yasalarla belirlenen ölçme birimlerini mekanik indeksi ve LCD ekranı üstünde gösterirler. Hassas yapısı sayesinde en düşük debilerde bile ölçüm yapabilir.

Kuru, yaş, çarlı, tek veya çok huzmeli gibi çeşitleri mevcuttur. Kuru tipler de; hesap ünitesi su ile temas etmediğinden dolayı bu ismi almışlardır. Yüksek hassasiyete ve uzun ömre sahiptir. 1Aenerji, genelde İtalya ürünü MADDALENA marka su sayaçları kullanır.

Bu sayaçların okuma işlemleri ısı sayaçları gibi M-BUS veya Radyo teknolojisi kullanılarak da yapılabilmektedir.

Isı ayarlı Radyatör Vanaları veya Termostatik Radyatör Vanaları olarak da anılan vanalar, enerji tasarrufu için son derece önemli rol oynadıkları gibi, daha fazla konforu da birlikte getiren cihazlardır. Odanızın sıcaklığını dilediğiniz dereceye ayarlamanıza olanak tanıyan bu cihazlar otomatik sıcaklık kontrol cihazlarıdır.

Bu cihazlar ortam sıcaklığına bağlı olarak ayarladığınız oda sıcaklığını koruyacak biçimde, kendiliğinden açılıp kapanarak radyatörlerinizden geçen su miktarı ayarlanmaktadır. Sürekli olarak kullandığınız odalar için tavsiye edilen sıcaklık 22°C’dir. Bu nedenle sürekli kullandığınız odalarda, Termostatik Vananızı 3-4 konumunda tutunuz. Daha az kullandığınız odalar için ise 16°C – 18°C’lik bir oda sıcaklığı yeterli olur. Bu nedenle sık kullanılmayan odalarda Termostatik Vananızı 2 – 3 konumuna getiriniz.

Detay >>>
Detay >>>
Detay >>>
Detay >>>