Detay için tıklayınız >>>
 

SU SAYACI

Su tüketimini ölçmek için tasarlanmış kompakt, mekanik, elektro-mekanik, ultrasonik, çeşitli hassasiyette ölçüm yapabilen cihazlardır. Su sayaçları belli bir zaman dilimi içinde, içinden geçen suyun toplam hacmini ölçerek, metreküp gibi yasalarla belirlenen ölçme birimlerini mekanik indeksi ve LCD ekranı üstünde gösterirler. Hassas yapısı sayesinde en düşük debilerde bile ölçüm yapabilir. Kuru, yaş, çarlı, tek veya çok huzmeli gibi çeşitleri mevcuttur. Kuru tipler de; hesap ünitesi su ile temas etmediğinden dolayı bu ismi almışlardır. Yüksek hassasiyete ve uzun ömre sahiptir. 1Aenerji, genelde İtalya ürünü MADDALENA marka su sayaçları kullanır. Bu sayaçların okuma işlemleri ısı sayaçları gibi M-BUS veya Radyo teknolojisi kullanılarak da yapılabilmektedir.

CD-SD PLUS su sayacıları, 360 derece döndürülebilen hesaplama ünitesi, dikey veya yatay montaj imkânı, M-BUS, PULS çıkışlı veya radyo frekans seçenekleri, sıcak ve soğuk su ölçümü (30°C/90°C) yapabilen sayaçlardır. 1,5-2,5 m3/h ’lik sayaç kapasitesi, 16 bar’ a kadar işletme basıncında çalışabilme özelliğine sahiptirler. 10+ 2 yıl pil ömrü (lityum pil), VDDW standardı gereğince manyetik koruma; EN 14 154, Korozyona dayanıklı 1. Sınıf malzeme, % 100 Avrupa üretimi, Koruma sınıfı IP65, B ve C metrolojik sınıfı için EEC onaylı, MID-PTB ve CE sertifikalı sayaçlardır.

Almanya üretilen sayaclarımız genelde Qn 1,5 m3/h debi ve 80 mm R1/2’’, 110 mm R1/2’’ sayaç boyu ile Qn 2,5 m3/h debi ve 130 mm R3/4’’ sayaç boyunda telsiz sıcak/soğuk sıva altı ve üstü olarak sunulmaktadır. Telsiz sıva altı su sayaçları standartlarımız aşağıda ki gibidir: TE-MPM3, KOAX-MPM7, MT-MPM9, MM-MPM10, PMK-MPM11. Bu standartlarda ki sayaçlarımız her türlü alt bağlantı elamanlarına uyum sağlamaktadır, ayrıca bir adaptöre ihtiyaç duyulmayacaktır. Müşteriye özel talepler ayrıca değerlendirilir. Su sayaçlarımızda modüler teknoloji bilinçli olarak kullanılmamıştır ve telsiz donanımı sayaçla bütünleştirilmiştir. Bu şekilde aşağıda ki gibi birçok faydalar sağlanmıştır. Bu durum geleneksel telsiz su sayaçlarından farklılığını ortaya koyar:

 • Rakip ürünler ile karşılaştırıldığında, daha uygun fiyata tedarik olanağı.
 • Daha kolay montaj ve işletime alma avantajı. (Telsiz donanımın montajı ve programlanması ortadan kalkar)
 • Daha kısa sayaç boyu (telsiz sayaç ile bütünleşik olduğundan, normal standart sayaç boyunu geçmez)
 • Hata payı sıfıra indirilmiştir. (Telsiz birimi programlanıp teslim edilir, sonradan programlanmaz)
 • İki seri numarasının ve farklı ürün ömrünün yarattığı problemler bakım ve güvenlik kapsamında ortadan kalkar, ayrıca tamir, kontrol ve bakım gerektirmez.

1Aenerji İngiltere kökenli kartlı ve kartsız bidireksiyonal açma/kapama valflı universal marka C sınıfı sıcak/soğuk su sayaçlarının Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri tek yetkili temsilcisidir.

Su ve Enerji Tasarruf Sistemlerimiz talepleriniz doğrultusunda size özel geliştirilmiştir. Elektronik C klâs sayaçlarımız teknolojik özelliklerinden dolayı son derece hassas ölçüm kabiliyetinde, hileli kullanıma fırsat tanımayan, kireç, kum vs. akışkanda ki olası kirlilikten etkilenmeyen, -30 ila +50 derecede çalışma özelliğine sahip, son derece gelişmiş uzun ömürlü, Avrupa kökenli ürünlerdir.

Tüketici ile üretici arasında bir köprü görevini üslenen ofisimiz, su ve enerji tasarrufunda size en iyi hizmeti verecek bu sistemlere sahip olabilmeniz için, farklı ödeme planlarını da birlikte sunmaktadır. 3, 5 seneye varan vadeli satış teklifleri, size kısa zamanda gelirleriniz ve tasarruflarınızda ki artışı gerçekleştirecektir. Su ve Enerji kayıpları milli servetimizin nasıl tükendiğinin bir kanıtıdır. Daha yaşanabilir bir gelecek için, artık daha kaliteli, daha tasarruflu akıllı sayaç sistemlerini seçiniz.
[Gallery not found]

İngiliz üreticiler ile yapılan çalışmalar neticesinde ön ödemeli kartlı veya kartsız GPRS üzerinden bidireksiyonel yani çift yönlü veri iletişimine açık telsiz su sayaçları da satış programımıza alınmıştır. Burada en sık sorulan soruları ve Kartlı Ön Ödemeli Su Sayacı ile Uzaktan Okuma, Açma Kapama Modüllü Su Sayacı arasında ki belirgin farklılıkları anlatmaya çalışacağız:

 • Kartlı sistemde müşteri ile Su idaresi arasında her zaman bir yükleme merkezi olması gerekli. Uzaktan açma kapamada buna gereksinim yoktur, ek bir maliyet getirmez.
 • Kartlı sistemde her zaman insan faktörü vardır ( kart kaybetme-kartı yanlış koyma-kart yükleyememe, çizilme veya kirlenme ) uzaktan okumada bu sorunlar yoktur, abone memnuniyeti ve kesintisiz hizmet esas alınır.
 • Kartlı sistemde kartlar çok kolaylıkla kopya edilebilir, sayaçlar hileli kullanıma karşı korumasızdır. Uzaktan okuma sisteminde bu sorun yoktur, sayaç okuma, hileli kullanıma karşı koruma ve güvenlik katmanları mevcuttur.
 • Kartlı sistem tüketici hakları kapsamında yargı kararlarına rağmen sunulmaktadır. Kısacası yasal değildir. Uzaktan okuma sisteminde düzenli ödeme yapan aboneler cezalandırılmaz, sadece ödemeyenler cezalandırılır. Aldığı hizmeti zamanında ödeyen vatandaşın, karta bağımlı hale getirilmesi sistemin kabul görmesinde sorunlar yaşatmaktadır.
 • Kartlı sistemde sadece alınan kontör oranında sayaç çalışır. Uzaktan okuma açma sisteminde aynı zamanda sayaç okuması yapılır. Doğru, hızlı okuma ve tahsilât güvencesi bir arada sunulur.
 • Uzaktan okumalı açma kapama parçalı sayaçlarda aboneye yüklenen işletme maliyeti yoktur. Kartlı sistemde ekstra olarak kart masrafı oluşur. Kart başına 2 Euro civarı bir bedel alınır.
 • Kartlı sistemde ödeme peşin alındığı için tahsilât problemi yoktur. Uzaktan okuma sistemlerinde tahsilât problemi Açma/Kapama parçalı devreye alınarak ortadan kaldırılır. Sadece ihtiyaç duyulduğunda devreye alınır.